Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dochód z balu przeznaczą na remont windy [zdjęcia]

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tak wyglądała dziesiąta edycja Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Na pierwszym zdjęciu druga z lewej za wsparcie dziękuje siostra Sylwia Blok, dyrektorka DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu
Tak wyglądała dziesiąta edycja Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Na pierwszym zdjęciu druga z lewej za wsparcie dziękuje siostra Sylwia Blok, dyrektorka DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Andrzej Goiński/Mikołaj Kuras
Na wczorajszej (21 kwietnia) konferencji online w Urzędzie Marszałkowskim wToruniu podsumowano X Marszałkowski Bal Dobroczynny. Jednym z beneficjentów, do którego trafi dochód zebrany z balu jest DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. Do placówki trafi ponad 77 tys. zł.

Dochód z X Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się w styczniu w toruńskich „Jordankach” to rekordowe 369 413 zł. To o tysiąc złotych więcej niż w ubiegłym roku.

- Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, organizatorom i darczyńcom. To dzięki ich pracy i wsparciu udało się zebrać rekordową kwotę prawie 370 tysięcy złotych. Dochód, jak co roku, przeznaczymy na funkcjonowanie placówek niosącym pomoc osobom potrzebującym- mówił podczas konferencji marszałek Piotr Całbecki.

Jedną z czterech instytucji, o których wspomina marszałek jest Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Trafi do niej 77 tys. zł. - Dzięki temu wyremontowana zostanie winda, która umożliwi 50 podopiecznym - dzieciom i młodym ludziom niepełnosprawnych intelektualnie oraz z tak zwaną niepełnosprawnością sprzężoną (intelektualną i ruchową) przemieszczanie się po ośrodku – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Identyczna kwota trafi też do trzech innych instytucji w regionie: Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pniewitem w powiecie chełmińskim. Po ok. 20 tys. zł otrzymają także polskie misje w Angoli, Indonezji i Zambii.

Ciekawostki z licytacji

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki bawiło się 220 par – łącznie 450 gości, a oprócz tego 163 darczyńców. Na licytację trafiło ok. 230 przedmiotów.

- Najdroższym przedmiotem podczas tegorocznego balu okazała się płyta winylowa z podpisem Robbie’ego Williamsa wraz z zaproszeniem VIP na jeden z jego koncertów w Europie, która osiągnęła kwotę 35 tysięcy złotych. Równo za 30 tysięcy złotych wylicytowano dwa przedmioty: płaskorzeźbę "Epoka Wielkiego Timerlama" i obraz „Szczęśliwa rodzina” popularnego wiktoriańskiego malarza Edwina Thomasa Robertsa. Łącznie z licytacji głównej zebrano kwotę 176 tysięcy złotych – wylicza Beata Krzemińska. - Uczestnicy balu mogli zakupić wartościowe przedmioty również podczas tzw. licytacji cichej. Za kwotę 6 tysięcy złotych wylicytowano motor żużlowy sekcji juniorskiej Klubu Sportowego Toruń, a 3,5 tysiąca złotych zapłacił nabywca ikony św. Michała Archanioła. Najpopularniejszymi przedmiotami były drewniany zegarek firmy Bobo Bird oraz kapelusz Modena Benowscy. Ich ceny były przebijane aż osiemnaście razy – dodaje rzeczniczka.

Zobacz też:
Przyświeca im szlachetny cel - pomoc niepełnosprawnym

Łącznie z wszystkich edycji balu zebrano 1.8 miliona zł, które trafiły do podopiecznych 17 instytucji oraz czterech misji zagranicznych.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto