Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fałszywy policjant znów okradł seniorkę z Więcborka. Starsza pani straciła 30 tysięcy złotych!

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
79-letnia mieszkanka Więcborka oddała fałszywemu policjantowi 30 tysięcy złotych
79-letnia mieszkanka Więcborka oddała fałszywemu policjantowi 30 tysięcy złotych ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE/pixabay.com
Nie minął tydzień, kiedy informowaliśmy o oszukanej 88-letniej mieszkance Więcborka, która oddała oszustom 27 tysięcy złotych, myśląc, że są dla córki, która uległa wypadkowi. Tym razem ich ofiarą padła 79-latka z tej samej gminy.

Starsza pani z gminy Więcbork w wieku 79-lat straciła 30 tysięcy złotych. Uwierzyła w tę samą historię, przez którą tydzień temu 88-letnia więcborczanka straciła 27 tysięcy złotych, oddając je fałszywej policjantce. Jak się okazuje, przestępcy dzwonili jeszcze do kilku starszych ludzi. Nie wszyscy im uwierzyli.

- Niestety, oszuści nie zaprzestali swojej przestępczej działalności i nadal próbowali zdobyć zaufanie osób starszych. Jak się okazało, w tym krótkim czasie, przestępcy dodzwonili się jeszcze do czterech innych mieszkańców gminy Więcbork. Trzech z nich w porę zorientowało się, że mają do czynienia z fałszywymi policjantami. Niestety, ich ofiarą padła 79-letnia mieszkanka gminy, która uwierzyła w zmyśloną historię o wypadku, jaki spowodowała jej córka i przekazała oszustom 30 tysięcy złotych – mówi asp. Małgorzata Warsińska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Mundurowi nadal apelują zarówno do seniorów, jak i młodszych członków ich rodzin, o czujność i ostrzeganie bliskich przed oszustami, którzy działają metodą „na policjanta”.

- Zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z wami i pytały za każdym razem o radę – apeluje asp. Warsińska.

Zasady bezpieczeństwa - o tym trzeba pamiętać!

  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności, ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki.
  • Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj żadnych pożyczek czy kredytów. Nie przekazuj nikomu swoich danych osobowych, pin-ów, czy loginów i haseł.
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj o zagrożeniach.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto