Krajna Sępólno - Unia Solec Kujawski. Krajna boleśnie odczuła moc wicelidera, popis gry Szymona Babiarza. Zobacz zdjęcia

Piotr Pubanz
10 kolejka. Mecz Krajna Sępólno - Unia Solec Kujawski
10 kolejka. Mecz Krajna Sępólno - Unia Solec Kujawski Piotr Pubanz
Piłkarze Krajny Sępólno wysoko przegrali w sobotę, 3 października, z wiceliderem ligi okręgowej Unią Solec Kujawski. W ekipie przyjezdnych bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Gromu Więcbork Łukasz Nowak i Sebastian Pacek.

Krajna Sępólno - Unia Solec Kujawski 0:6 (0:0)

Bramki: Krzysztof Szal 2, Łukasz Nowak 2, Szymon Babiarz 2.
KRAJNA: Szafrański – Hernik, Pędowski, Fierek, Kęsik (T.Kaczmarek), Adamski, Suchomski, Burkiewicz, Mosek, Żychski (Paweł Nowak), Kozina.

To miał być ciężki mecz dla Krajny i taki też był, nikt jednak nie przypuszczał, że goście tak srogo rozprawią się z rywalem. Tym bardziej, że do przerwy nic nie zapowiadało tak wysokiej wygranej Unii. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że piłkarzom obu drużyn bardzo chciało się uganiać za piłką, więc na murawie dużo się działo, kibice mieli możliwość oglądania meczu prowadzonego w szybkim tempie, chociaż bez stuprocentowych okazji bramkowych. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

Początek drugiej odsłony nie zapowiadał wielkich zmian. Gra nadal była szybka, ale bez fajerwerków. Wystarczyło jednak ledwie sześć minut by przyjezdni wyszli na prowadzenie 3:0, odbierając tym samym gospodarzom ochotę do gry. Przy wszystkich golach swój wielki udział miał Szymon Babiarz asystując przy dwóch trafieniach Krzysztofa Szala i jednym Łukasza Nowaka. Potem pomocnik Unii sam wziął się za strzelanie dwukrotnie pokonując Mateusza Szafrańskiego. Swojego drugiego gola strzelił też Nowak, pewnie wykorzystując „jedenastkę”.

A krajanie? Próbowali jeszcze przy stanie 0:3 odwrócić losy spotkania, ale brakowało szczęścia i… umiejętności. Tych zabrakło zwłaszcza w 74. min. kiedy Sławomir Suchomski strzelił tak źle z rzutu karnego, że bramkarz przyjezdnych zdołał złapać piłkę. Blisko bramki był też grający trener Krajny Bartosz Burkiewicz, którego strzał w górny róg bramki z największym trudem wybił na róg golkiper z Solca.

Ostatecznie goście wygrali w Sępólnie 6:0, a przy większej koncentracji wynik mógł być wyższy. Krajanom należą się pochwały za pierwszą połowę, gdzie byli równorzędnym rywalem dla przeciwnika. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i błędy indywidualne popełnione zwłaszcza przy pierwszym golu, aby cała wypracowana w szatni strategia runęła w ciągu kilku minut.

Teraz przed graczami z Sępólna wyjazd do Wąbrzeźna na mecz z tamtejszą Unią, która jak dotąd wywalczyła ledwie „oczko” więcej w lidze. Jest więc szansa na poprawienie dorobku punktowego.

Pozostałe mecze 10. kolejki

Flisak Złotoria - Olimpia II Grudziądz 4:0, Pomorzanin Serock - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 1:0, Promień Kowalewo Pomorskie - Mustang Ostaszewo 4:1, Cyklon Kończewice - Elana II Toruń 0:2, Victoria Czernikowo - Polonia Bydgoszcz 3:1, Sokół Radomin - Unia Wąbrzeźno 8:0, Victoria Koronowo - Wojownik Wabcz 2:2, Start Warlubie - Radzynianka Radzyń Chełmiński 4:1.

1. Start Warlubie 10 25 26-10
2. Unia Solec Kujawski 10 23 44-14
3. Victoria Koronowo 10 21 27-8
4. Sokół Radomin 10 20 29-10
5. Mustang Ostaszewo 9 18 19-16
6. Promień Kowalewo 10 17 29-24
7. Pomorzanin Serock 10 16 26-14
8. Wojownik Wabcz 10 15 23-18