Mikołaj Paterek i Dariusz Krakowiak Sportowcami Roku 2021 Gminy Sępólno Krajeńskie [lista nagrodzonych sportowców]

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
29 sportowców z gminy Sępólno zostanie uhonorowanych za wybitne osiągnięcia sportowe. Dariusz Krakowiak i Mikołaj Paterek otrzymają tytuł Sportowca Roku 2021
29 sportowców z gminy Sępólno zostanie uhonorowanych za wybitne osiągnięcia sportowe. Dariusz Krakowiak i Mikołaj Paterek otrzymają tytuł Sportowca Roku 2021 fot. Sandra Szymańska
Udostępnij:
Mikołaj Paterek, srebrny medalista Mistrzostwa Polski Juniorów i złoty medalista Mistrzostw Polski LZS w podnoszeniu ciężarów oraz Dariusz Krakowiak, poczwórny złoty medalista w lekkoatletyce otrzymają tytuł Sportowca Roku 2021 Gminy Sępólno Krajeńskie. Za osiągnięcia sportowe nagrodzonych zostanie łącznie 29 osób.

Tytuł Sportowca Roku Gminy Sępólno Krajeńskie oraz wyróżnienia przyznawane są od wielu lat lokalnym sportowcom, osiągającym w minionym roku kalendarzowym doskonałe wyniki na arenach ponadregionalnych. Nominacje przedkładają kluby i organizacje sportowe. Ostatecznie jednak o wyborze decyduje Rada Miejska w Sępólnie. W tym roku to aż 29 osób.

„Zdobycie medali podczas zawodów Mistrzostw Województwa, Polski i Europy jest bardzo dużym osiągnięciem dla zawodników z niewielkiego środowiska bez specjalistycznego zaplecza sportowego. Szczególne osiągnięcia sportowe powinny być nagradzane przez lokalne samorządy, ponieważ motywują zawodników i zachęcają młodzież do uprawiania sportu” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Sępoleńskie gremium zdecydowało w tym roku przyznać dwa tytuły Sportowca Roku w dwóch kategoriach: junior i senior. W skład nagrody wchodzi statuetka, zaświadczenie i nagroda pieniężna w wysokości 2 000 zł.

Sportowiec Roku 2021 Gminy Sępólno

W kategorii junior Sportowcem Roku 2021 zostanie Mikołaj Paterek za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski Juniorów do lat 17 w kategorii wagowej do 61 kg. (Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Biłgoraj 08-11.07.2021 r.) oraz złotego medalu Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS juniorów do 17 lat w kategorii wagowej do 61 kg. (Siedlce 12-15.05.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów

W kategorii senior Sportowcem Roku 2021 zostanie Dariusz Krakowiak za zdobycie złotego medalu w skoku w dal i brązowego medalu w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters 13 marca 2021 roku w Toruniu, złotego medalu na Mistrzostwach Polski w pięcioboju klasycznym 5 czerwca 2021 roku w Toruniu oraz złotego medalu w skoku w dal, złotego medalu na dystansie 100m i srebrnego medalu w rzucie oszczepem podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters 25 czerwca 2021 roku w Olsztynie.

Wyróżnienia – statuetki, dyplom i nagrody pieniężne w wysokości od 500 do 1000 zł za osiągnięcia sportowe przyznane zostały również 27 sportowcom:

 1. Aleksandrowi Przybylskiemu za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kategorii wagowej do 67 kg. (Ciechanów 22-24.10.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów.
 2. Mateuszowi Paterek za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego do lat 15, 17 i 20 w kategorii wagowej do 55 kg. (Bydgoszcz 30.11.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów.
 3. Mikołajowi Malak za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego do lat 15, 17 i 20 w kategorii wagowej do 49 kg. (Bydgoszcz 30.11.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów.
 4. Pawłowi Łata za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego do lat 15, 17 i 20 w kategorii wagowej do 81 kg. (Bydgoszcz 30.11.2021 r. ) w podnoszeniu ciężarów.
 5. Marcinowi Głazik za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego do lat 17 i 20 w kategorii wagowej do 73 kg. (Bydgoszcz 30.11.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów.
 6. Dominikowi Klatka za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego do lat 15, 17 i 20 w kategorii wagowej do 73 kg. (Bydgoszcz 30.11.2021 r.) w podnoszeniu ciężarów.
 7. Marcinowi Przybylskiemu za zdobycie złotego medalu Halowych Mistrzostw Województwa LA w Toruniu oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa we Włocławku w lekkiej atletyce.
 8. Jackowi Czarnotta za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych oraz w grze błyskawicznej "BULLET„ w kategorii do lat 13 (Bydgoszcz 21.11.2021 r.).
 9. Katarzynie Czarnotta za zdobycie złotego medalu VI Mistrzostw Województwa w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych oraz w grze błyskawicznej „BULLET” w kategorii do lat 16 (Bydgoszcz 21.11.2021 r.).
 10. Wiktorii Ilcewicz za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Żaków w grze indywidualnej, dwóch srebrnych medali Mistrzostw Województwa Żaków w grze drużynowej i podwójnej oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa Młodzików w grze drużynowej w tenisie stołowym .
 11. Zofii Nowak za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Żaków w grze drużynowej oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa Żaków w grze podwójnej w tenisie stołowym.
 12. Marcie Knapik za zdobycie dwóch brązowych medali Mistrzostw Województwa Młodzików w grze drużynowej i w grze podwójnej w tenisie stołowym.
 13. Nikodemowi Aderjahn za zdobycie dwóch brązowych medali Mistrzostw Województwa Młodzików w grze podwójnej i w grze drużynowej w tenisie stołowym.
 14. Mateuszowi Jesse za zdobycie dwóch brązowych medali Mistrzostw Województwa Młodzików w grze podwójnej i w grze drużynowej w tenisie stołowym.
 15. Marii Kałaczyńskiej za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Kadetów w grze drużynowej w tenisie stołowym.
 16. Klarze Lemańskiej za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kadetów w grze podwójnej, srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Kadetów w grze drużynowej oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa Kadetów w grze indywidualnej w tenisie stołowym.
 17. Stanisławowi Lemańskiemu za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze deblowej, srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Seniorów w grze deblowej oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze mieszanej w tenisie stołowym.
 18. Maksymilianowi Żychlińskiemu za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze deblowej w tenisie stołowym.
 19. Marcinowi Lica za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Seniorów w grze deblowej w tenisie stołowym.
 20. Kindze Drobczyńskiej za zdobycie srebrnego medalu w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Polski U 18 w Lekkiej Atletyce (Toruń 12-14.02.2021 r.).
 21. Natalii Jamrozik za zdobycie Młodzieżowego Mistrzostwa Polski w Futsalu U 14 Kobiet (Gliwice 5-7 marca 2021 r. ).
 22. Antoniemu Burkiewiczowi za zdobycie Mistrzostwa Województwa kujawsko-Pomorskiego w piłce nożnej w kategorii trampkarz C2.
 23. Zuzannie Patrycji Kamińskiej za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorek w kategorii wagowej do 64 kg. w boksie.
 24. Hannie Malak za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski Weteranek w Podnoszeniu Ciężarów (Raszyn 11-13.06.2021 r. ).
 25. Tomaszowi Patyna za zdobycie brązowego medalu Halowych Mistrzostw Polski Masters w skoku w dal w Toruniu oraz srebrnego medalu Mistrzostw Polski Masters w pięcioboju klasycznym w Toruniu .
 26. Danucie Skrzyńskiej za zdobycie złotego medalu XXXVIII Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych w grze błyskawicznej w kategorii Open 50+ (Rychlik 14-15 sierpnia 2021 r. ) oraz złotego medalu w XIX Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100-polowych w grze aktywnej w kategorii Open 50+ (Rychlik 14- 15 sierpnia 2021 r. ).
 27. Przemysławowi Paterek za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Weteranów w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 81 kg. i w grupie wiekowej 40-44 lata oraz złotego medalu Mistrzostw Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów.

Gala wręczenia nagród ma się odbyć w lutym w sali bankietowej przy stadionie MLKS Krajna Sępólno.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie