Pech nie opuszcza Krajny Sępólno, porażka z liderem w doliczonym czasie

Piotr Pubanz
Łukasz Hernik (przy piłce) strzelił w Warlubiu jednego z goli
Łukasz Hernik (przy piłce) strzelił w Warlubiu jednego z goli Piotr Pubanz
Trzeciej kolejnej porażki w rozgrywkach klasy okręgowej doznali piłkarze sępoleńskiej Krajny. W sobotę, 12 września, przegrali z liderem Startem w Warlubiu 3:4, tracąc gola w ostatniej akcji meczu.

START WARLUBIE – KRAJNA SĘPÓLNO 4:3 (0:1)

Bramki: Maciej Śliwiński 2 (67, 77), Jakub Bollin (50), Nikodem Manthey (90+3) – Maciej Kaczmarek (39), Łukasz Hernik (61), Dominik Fierek (79).
KRAJNA: Bryś – Grajczyk, Kozina (63. Suchomski), Lewandowski, Hernik, Szydeł, Burkiewicz, T.Kaczmarek (77. Kęsik), M.Kaczmarek, Fierek (88. Hermann), K.Mosek.

Bardzo pechowo grają w tym sezonie piłkarze Krajny. Podopieczni Bartosza Burkiewicz tracą gole w końcówkach meczy, przegrywają też z rywalami, którzy na boisku spisują się dużo słabiej. Przez długie minuty spotkania w Warlubiu, z liderem „okręgówki”, nic nie wskazywało porażki. Krajanie prowadzili od 39. min. 1:0, potem 2:1, a gdy dwa kolejne trafienia zanotowali gospodarze, przyjezdni odpowiedzieli natychmiast. Ostatnie minuty meczu upłynęły przy atakach z obu stron, ale wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. Niestety, w 93. min. sędzia dopatrzył się ręki tuż za polem karnym Krajny, a Nikodem Manthey znalazł dziurę w murze przyjezdnych. Po tym golu arbiter nie wznowił już gry.

Teraz Krajan, którzy spadli w ligowej tabeli na 14. miejsce, czeka spotkanie z Radzynianką Radzyń Chełmiński, który plasuje się tuż za plecami graczy z Sępólna.

Pozostałe wyniki 7. kolejki

Victoria Koronowo - Flisak Złotoria 3:0, Radzynianka Radzyń Chełmiński - Sokół Radomin 1:3, Wojownik Wabcz - Victoria Czernikowo 0:0, Unia Solec Kujawski - Cyklon Kończewice 7:0, Unia Wąbrzeźno - Promień Kowalewo Pomorskie 1:4, Polonia Bydgoszcz - Pomorzanin Serock 1:2, Elana II Toruń - Olimpia II Grudziądz 3:1, Mustang Ostaszewo - Naprzód Jabłonowo Pomorskie odwołany.

1. Start Warlubie 7 19 20-6
2. Victoria Koronowo 7 17 17-3
3. Unia Solec Kujawski 7 14 28-13
4. Sokół Radomin 7 14 18-7
5. Mustang Ostaszewo 6 12 11-10
6. Polonia Bydgoszcz 7 12 16-15
7. Elana II Toruń 6 11 14-6
8. Wojownik Wabcz 7 11 16-11