Program Dni Sępólna Krajeńskiego 2021. Świętowanie mniej huczne, ale z pomysłem!

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tegoroczne Dni Sępólna są skromniejsze niż zazwyczaj, ale bardzo pomysłowe. Święto miasta zwieńczy pokaz videomappingu 3D na fasadzie kościoła z towarzyszącym mu koncertem Pinky Loops
Tegoroczne Dni Sępólna są skromniejsze niż zazwyczaj, ale bardzo pomysłowe. Święto miasta zwieńczy pokaz videomappingu 3D na fasadzie kościoła z towarzyszącym mu koncertem Pinky Loops fot. nadesłane
Jarmark Św. Wawrzyńca, Festiwal Światła i największy bęben świata – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na mieszkańców i turystów z okazji zbliżających się dni Sępólna Krajeńskiego. Zobaczcie, co tym razem przygotowali organizatorzy.

Zobacz wideo: Wakacyjne pokazy fontanny multimedialnej przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Koncerty, pokazy, spektakle, konkursy, spotkania z muzyką biesiadną, klasyczną i poetycką. Tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego, mimo że bez dużych, wielotysięcznych koncertów gwiazd, zapowiadają się całkiem interesująco. Będą skromniejsze, ale na pewno nie nudne! Miasto przygotowuje w zamian inne, równie ciekawe atrakcje.

Największy bęben świata

Coroczna największa impreza kulturalna potrwa od 6 do 14 sierpnia. Zainauguruje ją gra na największym bębnie świata.

„Tego jeszcze w Sępólnie nie było! Zapraszamy do wspólnej gry na największym bębnie świata! Gigantyczny instrument, posiadający membranę o średnicy 10 metrów daje możliwość grania jednocześnie ponad 100 osobom. Projekt autorstwa Ryszarda Bazarnika został dwukrotnie wpisany do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa w latach 2013 i 2016. Zagrało na nim 296 osób uznanych Certyfikatem World Guinness Records. Był ozdobą wielu festiwali w Polsce, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Norwegii. Nadszedł czas by zawitał do naszego miasta. Zróbmy wspólnie hałas, stwórzmy wyjątkową, bębniarską orkiestrę!” - czytamy na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie w opisie wydarzenia.

Bęben stanie w piątek (6 sierpnia) o godz. 15 w Krajna Park (osiedle Leśne za stacją benzynową). Wszyscy chętni, którzy chcieliby na nim zagrać, muszą zjawić się tam przed godziną 15. Najpierw odbędą się warsztaty, a potem wszyscy wspólnie, w jednym rytmie, oznajmią otwarcie Dni Sępólna Krajeńskiego.

- Przez kolejne osiem dni codziennie zapraszamy do uczestnictwa w przynajmniej kilku wydarzeniach. Proponujemy między innymi: koncert duetu kabaretowo-poetyckiego Trzeci Oddech Kaczuchy (6 sierpnia), zwiedzanie plenerowej wystawy „Muzyczne Podróże po Świecie” (10 sierpnia), koncert smyczkowy „Polska to kraina, która się w sercu zaczyna” w wykonaniu zespołu Arte Con Brio (12 sierpnia), muzyczną ucztę z trio The Last Scavenger, grupą wykonującą nastrojową muzykę o silnie ilustracyjnych znamionach (13 sierpnia) – wymienia Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie.

Test z historii Sępólna

Miłośnicy dziejów miasta będą mogli wziąć udział w V Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego pod honorowym patronatem burmistrza. Tym razem odbędzie się pod hasłem „Od tablicy do tablicy, tak poznajemy dzieje okolicy”.

- Głównym celem testu jest propagowanie historii Sępólna Krajeńskiego wśród mieszkańców gminy oraz sympatyków miasta. Będzie się składał z 30 pytań o charakterze zamkniętym. Pytania będą zróżnicowane pod względem trudności. Zakres tematyczny testu obejmować będzie treści zawarte na tablicach historycznych rozmieszczonych w mieście oraz informacje ujęte na mapie Sępólna i okolic w okresie II RP.

Do każdego pytania zostaną podane trzy warianty odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź będzie prawidłowa. Zgodnie z tradycją wygrany opuści bibliotekę z rowerem – zachęca bibliotekarz Łukasz Jakubowski. Test odbędzie się 13 sierpnia o godz. 16 w Bibliotece Publicznej. Zgłaszać można się do przedednia testu osobiście w sekretariacie biblioteki, korespondencyjnie oraz mailowo na adres: [email protected] i telefonicznie pod nr tel.523880220.

Lokalny folklor i rzemiosło - XVI Jarmark Świętego Wawrzyńca

Czym byłyby Dni Sępólna bez tradycyjnego Jarmarku Świętego Wawrzyńca? Impreza odbędzie się już po raz szesnasty i zwieńczy tegoroczne świętowanie. Mieszanka folkloru i humoru – tak określają XVI Jarmark Świętego Wawrzyńca organizatorzy, który rozpocznie się 14 sierpnia o godz. 14.w Krajna Parku na osiedlu Leśnym.

Wydarzenie jest ściśle związane z obchodami Dni Sępólna Krajeńskiego, przybliżające twórczość lokalnych artystów, skupione na popularyzacji tradycyjnego rzemiosła i folkloru. Jak co roku towarzyszyć nam będą wystawcy, rękodzielnicy, twórcy niejednokrotnie od lat związani z Jarmarkiem św. Wawrzyńca. Nie zabraknie również zabawy przy muzyce – tym razem proponujemy koncert Krzysztofa Koniarka, po którym na scenie pojawi się jeden z najpopularniejszych polskich komików-parodystów, Grzegorz Halama. Rozbity zostanie obóz Kmicicowej Kompaniji. Historyczne pokazy oręża i walk rycerskich wzbogacą program, jak zwykle, tematycznie zróżnicowanego święta patrona miasta – zapowiada Michał Pick.

Pokaz światła 3D

Nietypową atrakcją na zakończenie święta będzie Festiwal Światła. Jest to widowisko, podczas którego zaprezentowane będą gigantyczne obrazy i animacje okolicznościowe. Będzie to pokaz videomappingu 3D. Zostaną one wyświetlone na elewacji kościoła Św. Bartłomieja. Całości towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu duetu Pinky Loops. Tworzące Pinky Loops, Asia Czerwińska i Marta Lutrzykowska, komponują muzykę instrumentalną, łączącą tematy klasyczne z nowoczesną muzyką instrumentalną. Nastrojowa muzyka znakomicie dopełni widowiskowy pokaz videomappingu.

Ten niezwykły spektakl będzie można oglądać w sobotę w godzinach od 21.30 do 23.30. na fasadzie budynku kościoła.

- W tym roku pomysł na te nietypowe atrakcje wiąże się z tym, że nie można było zorganizować głównego koncertu, więc miasto pomyślało o czymś szczególnym, o czymś co zastąpi w jakimś sensie wydarzenie główne związane z dniami miasta. Myślę, że zarówno Festiwal Światła jak i super duży bęben dadzą dużo radości zarówno mieszkańcom, jak i turystom – ocenia burmistrz Waldemar Stupałkowski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Atrakcji przygotowanych na ten czas jest dużo więcej. Szczegółowe programy imprez publikowane są na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych sępoleńskich instytucji.

Program obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego 2021

6 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Teatr pod chmurką – spektakl plenerowy dla dzieci (Amfiteatr przy molo spacerowym)
 • godz. 15.00Inauguracja Dni Sępólna- Największy Bęben Świata (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)
 • godz. 15.00II Piknik Rodzinny (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)
 • godz. 18.00Koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

7 sierpnia 2021 r.

 • godz. 9.00Otwarte zawody spiningowe miksów dla członków Koła PZW (Jezioro Sępoleńskie)
 • godz. 10.00Otwarty Turniej w Bule Dublety z Okazji Obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Stadion Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim)

8 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn z okazji Dni Sępólna o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego (Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim - boiska do siatkówki plażowej)
 • godz. 13.00Zawody Strzeleckie z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego (Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego)

9 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Krajeńskie skarby - kreatywne zabawy dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 12.00Kultura smacznego (Przestrzeń miejska w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 16.00Plenerowy spektakl „Morskie opowieści" w wykonaniu teatru Katarynka (Amfiteatr przy molo spacerowym)

10 sierpnia 2021r.

 • godz. 9.00Msza św. w intencji Mieszkańców (Kościół Parafialny pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim).
 • godz. 10.00Szlakiem turystycznym po Krajnie – wędrówki po Krajeńskim Parku Krajobrazowym – zajęcia edukacyjne dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 10.15Wystawa plenerowa – Muzyczne podróże po świecie (Przed budynkiem CKiS w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 10.30Uroczysta Sesja Rady Miejskiej połączona z wręczeniem nagrody św. Wawrzyńca (Sala widowiskowo - kinowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 16.30Wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej: "Gdy zachodzi słońce...“ (Czytelnia Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

11 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Quest oparty na książce Mariusza Niemyckiego „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie" (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 12.00QUIZ Kahoot pn. Czy wiesz, że … - Interaktywny quiz o Sępólnie Krajeńskim i okolicach (Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 17.00Teatr dla dzieci pod chmurką w spektaklu „Szałaputki" – w wykonaniu aktorów Teatr Ryle z Poznania (Amfiteatr przy molo spacerowym)

12 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Poznaj okolicę - poszukiwanie najstarszych zabytków architektury – zajęcia edukacyjne dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 17.00Koncert smyczkowy pod niebem Sępólna w muzyce klasycznej „ Polska to kraina, która się w sercu zaczyna" w wykonaniu artystów zespołu Arte Con Brio (Amfiteatr przy molo spacerowym)

13 sierpnia 2021 r.

 • godz. 10.00Krajeńskie skarby - kreatywne zabawy dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 16.00 V Edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 19.00Koncert The Last Scavenger- Szczerbiec, Madajski, Osenkowski– (Amfiteatr przy molo spacerowym)

14 sierpnia 2021 r.

 • godz. 9.30Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar MLKS KRAJNA z okazji obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Boisko trawiaste CSiR w Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 14.00Jarmark św. Wawrzyńca (Krajna Park osiedle Leśne)

Pokazy historyczne ,,Pokazy rycerskie", ,,Kmicicowa Kompanija" (Krajna Park osiedle Leśne)
Występ kabaretowy w wykonaniu aktora kabaretowego, parodysty Grzegorza Halamy (Krajna Park osiedle Leśne)
Śląskie przeboje w wykonaniu Krzysztofa Koniarka ( Krajna Park osiedle Leśne)

 • godz. 21.30Pokaz Video Mappingu 3D (Plac przed Kościołem Parafialnym pw. św. Bartłomieja Sępólnie Krajeńskim)
 • godz. 21.30Koncert towarzyszący pokazowi Viedo Mappingu 3D zespołu Pinky Loops (Plac przed Kościołem Parafialnym pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie