Sala gimnastyczna SP nr 1 w Więcborku oficjalnie otwarta. Po remoncie za 4 miliony [zdjęcia, film]

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku po modernizacji
Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku po modernizacji UM Więcbork
Udostępnij:
W Szkole Podstawowej nr 1 w Więcborku hucznie otwarto zmodernizowaną salę gimnastyczną. To jedyny taki obiekt w gminie z widownią. Otwarcie uświetniły występy artystyczne dzieci, w tym pokaz tańca towarzyskiego.

Były lata 70., teraz jest XXI wiek. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Więcborku doczekała się kapitalnego remontu, a rzec należy modernizacji, przebudowy i rozbudowy. Teraz to nowoczesny obiekt, który będzie służył dzieciom, młodzieży, a także mieszkańcom gminy, klubom sportowymi stowarzyszeniom.. W piątek, 13 maja, w obecności przedstawicieli rządu została oficjalnie oddana do użytku.

- To prezent dla Was. Dzisiaj otrzymujecie tak piękną salę sportowo-widowiskową – zwróciła się do uczniów Ilona Sobecka-Gruszczyńska, dyrektorka szkoły. - Dziękuję decydentom, włodarzom, architektom, budowniczym.

Jedyna z trybunami

Prace remontowe i modernizacyjne rozpoczęły się w lipcu 2021 roku i dotyczyły przebudowy niemal całego obiektu. Chodziło o dostosowanie sali do standardów i wymogów sanitarno-higienicznych, a także przystosowanie do potrzeb osób niepełnoprawnych. Sala została rozbudowana o 350 metrów kwadratowych, a jedna ze ścian wyburzona. Ocieplono ściany, dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Jednak to, co najważniejsze, powstało wewnątrz. Wymieniono parkiet, zamontowano nowe oświetlenie i nagłośnienie, zainstalowano nowe elementy wyposażenia m.in. kosze do koszykówki, bramki, siatki, piłkochwyty, tablice wyników, drabinki. Clou całej inwestycji to budowa trybun na piętrze dobudowanej części dla około 200 osób. Dzięki niej w dużo bardziej komfortowych warunkach będą mogły się odbywać turnieje tańca, a Więcbork może właśnie pochwalić się młodymi tancerzami ze Studia Tańca „Natural”. Dzieci pokazała swoje umiejętności właśnie podczas otwarcia sali.

- Od wielu lat mieliśmy świadomość, że słabą stroną jest u nas brak sali gimnastycznej z trybunami. Prężnie działające szkoły, organizacje sportowe, stowarzyszenia, chcące rozwijać swoją działalność, miały ograniczone możliwości. Podjęliśmy wspólnie decyzję o modernizacji, bo uważaliśmy, że nasi mieszkańcy zasługują na to. Dziś znajdujemy się w obiekcie nowoczesnym i bezpiecznym, dającym możliwości rozwijania działalności sportowej i kulturalnej– podkreślił burmistrz Waldemar Kuszewski.

Oprócz tego powstały nowe szatnie z zapleczem sanitarnym i pomieszczenie dla nauczycieli, a także sala taneczna wyposażona w dodatkowe nagłośnienie i sala przeznaczona na siłownię.

Obiekt na miarę XXI wieku

Wstęgę przecinali minister Łukasz Schreiber, wicewojewody kujawsko – pomorski Radosław Kempiński, dyrektorka szkoły Ilona Sobecka-Gruszczyńska, wicedyrektor Arkadiusz Skowron, burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Łańska, główny wykonawca robót budowlanych Zdzisław Błociński oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Ostojska.

- Pamiętam, że gdy uczęszczałem do szkoły podstawowej w Bydgoszczy, nie mieliśmy takiej sali. Nie mieliśmy żadnej sali sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na stadionie lub salkach katechetycznych. Ten obiekt spełnia standardy trzeciej dekady XXI wieku – zauważył minister Łukasz Schreiber.

- Myślę, że zarówno władze gminy, jak również pani dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice, dzieci – każdy ma swój powód do zadowolenia i radości. Jak wiemy, zdrowie i kultura fizyczna najmłodszych są niezwykle ważne. Szczególnie po okresie pandemii tego typu inwestycje są niezwykle potrzebne – dodał wicewojewoda Radosław Kempiński.

Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł, z czego 90 procent to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku - zdjęcia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie