Tylko Kamionka Kamień z punktami po weekendowej kolejce A-klasy, Rawys Raciąż pauzował

Piotr Pubanz
Piłkarze z Kamienia (na niebiesko) rozpoczęli marsz w górę
Piłkarze z Kamienia (na niebiesko) rozpoczęli marsz w górę Piotr Pubanz
Szósta kolejka bydgoskiej A-klasy nie była udana dla regionalnych drużyn. Porażki na własnych boiskach zanotował Cis Cekcyn i Tucholanka Tuchola, Grom Więcbork przegrał natomiast w Żołędowie. Z punktów cieszyli się tylko gracze z Kamienia, którzy skromnie bo skromnie, ale wygrali w Mroczy z Tarpanem. Pauzował Rawys Raciąż, nasz najwyżej sklasyfikowany w tabeli przedstawiciel.

Wideo. Polaków nie stać "na chorowanie"

CIS CEKCYN - GROM OSIE 1:3 (0:3)

Bramki: Arkadiusz Hoffmann (90) – Adam Kolmajer 2 (4, 15), Bartosz Ligocki (35). CIS: Dębicki – Pik (70. B.Krajna), Włoch, D.Suwalski, Brunka, P.Krajna, Cybulski, Chylewski (45. B.Suwalski), jarząbek (75. Rompa), Hoffmann, Szulc (60. Kucenko).
Problemy kadrowe nie opuszczają ekipy z Cekcyna. W meczu z Gromem Osie między słupkami z konieczności stanął… napastnik Fabian Dębicki. Goście już do przerwy zaaplikowali rywalowi trzy gole odbierając mu chęci do walki. Cis co prawda nie poddał się, stwarzał sytuacje bramkowe, jednak dopiero w 90. min. udało się strzelić honorową bramkę

TUCHOLANKA TUCHOLA - GWIAZDA BYDGOSZCZ 0:2 (0:2)

Bramki: Jakub Śliwiński (8), samobójcza (26). TUCHOLANKA: Wojciechowski (Donczyk) – Kosecki, Reda, Schroeder, Węsierski, Bugaj (Prądzyński), Świetlik (Deja), Giłka (Pieczka), Krygowski (Materac), Tromski, Budzyński.
Goście z Bydgoszczy zaprezentowali się w Tucholi z bardzo dobrej strony, już do przerwy strzelając dwa gole. Tucholanie nie dość, że nie stwarzali oka
zji bramkowych, to dodatkowo w drugiej połowie stracili swego bramkarza Piotra Wojciechowskiego, który doznał bardzo poważnej kontuzji, eliminującej go z dalszej gry w tej rundzie.

VICTORIA NIEMCZ - GROM WIĘCBORK 5:2 (3:1)

Bramki: Mateusz Iżycki 4 (28, 45, 49, 69), Paweł Olijewski (17) – Remigiusz Błociński (30), Bartłomiej Kosmela (78). GROM: Grzegorczyk, Drobiński, Błociński (68. Hajdukiewicz), M.Kosmela (88. Sipiorski), B.Kosmela, Lizik, Meyer (27. Gołaszewski), Piotrowski, Skiba (74. Słowiński), Słupikowski (60. P.Piotrowski), Tuński.
Bohaterem meczu był napastnik gospodarzy Mateusz Iżycki strzelec czterech goli. Goście grali ambitnie, ale odrabiając straty nadziewali się na groźne kontry miejscowych. Dodatkowo szwankowała też skuteczność. Grom nie potrafił m.in. wykorzystać „jedenastki”.

TARPAN MROCZA - KAMIONKA KAMIEŃ 0:1 (0:1)

Bramka: Nikodem Nawrocki.
Kamionka na dobre odblokowała się po słabiutkim początku sezonu odnosząc drugą z rzędu wygraną. Trzy punkty cieszą tym bardziej, że zostały wywalczone na wyjeździe, a wygrana powinna być dużo efektowniejsza zważywszy na multum sytuacji bramkowych stwarzanych przez graczy z Kamienia. Mecz życia zagrał jednak bramkarz Tarpana.

Pozostałe mecze 6. Kolejki

Wisła Gruczno - LKS Dąbrowa Chełmińska 2:5, GLKS Dobrcz - Fala Świekatowo 1:5, Piaski Bydgoszcz - Sparta Przysiersk 0:4.