Urodzenia i najpopularniejsze imiona dla dzieci w gminie Sępólno Krajeńskie w 2021 roku

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tradycją w gminie Sępólno jest witanie nowo narodzonych mieszkańców. Ilu urodziło się w 2021 roku i jakie otrzymali imiona - zobacz te najpopularniejsze w galerii zdjęć >>>>>
Tradycją w gminie Sępólno jest witanie nowo narodzonych mieszkańców. Ilu urodziło się w 2021 roku i jakie otrzymali imiona - zobacz te najpopularniejsze w galerii zdjęć >>>>>CMDiR w Sępólnie
Udostępnij:
Znamy statystyki urodzeń za ubiegły rok w gminie Sępólno Krajeńskie. Jakie były najpopularniejsze imiona? Szczegóły w artykule.

Liczba urodzeń za ubiegły rok w gminie Sępólno nie odbiega zbytnio od pozostałych lat. Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego, w 2021 roku na świat przyszło 137 dzieci: 69 dziewczynek i 68 chłopców. Biorąc pod uwagę teren zamieszkania, na wsi odnotowano 67 urodzeń, natomiast w mieście 70. W 2020 roku było to 143 nowych mieszkańców.

- To mniej więcej tyle samo ile w latach ubiegłych. Trudno przewidywać, ile dzieci urodzi się w przyszłym roku. Dane z poprzednich lat nie prognozują nagłego wzrostu demograficznego, tym bardziej, że wielu z naszych mieszkańców przebywa poza granicami Polski i tam koncentruje swoje życie rodzinne – wskazuje Lidia Kurowska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sępólnie.

Jak dodaje Lidia Kurowska, liczba urodzeń na takim poziomie utrzymuje się w gminie od kilku lat, choć wzrost – do 190 – można było zauważyć w roku 2017. Na przestrzeni dwudziestu minionych lat odnotowuje się ewidentnie tendencję spadkową urodzeń.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2021 w Sępólnie Krajeńskim:

W Sępólnie Krajeńskim rodzice nie mają jednoznacznych preferencji, wybierając imię dla swojego dziecka. Pojawiły się i te nowsze i klasyczne. Chociaż bardziej można wskazać na te polskie. Ale w porównaniu do ubiegłego roku są zmiany.

Wśród dziewczynek prym wiedzie Zuzanna i Maja. Takie imię dostało pięć dziewczynek. Po cztery - Zofia i Maria. Na drugim miejscu uplasowały się takie imiona jak: Kaja, Alicja, Agata (po trzy), dalej Julia, Helena, Gaja, Klara, Antonina, Kalina (po dwie).

- Kiedyś chętnie nadawane imiona Lena i Oliwia w roku 2021 zostały nadane tylko po jednym. Popularne i tradycyjne imię Anna otrzymała tylko jedna nowa mieszkanka. Pojawiły się również imiona „dawniejsze”- Marianna, Gabriela, Urszula i Janina. Wśród imion rzadziej spotykanych pojawiło się imię Zoja, Sara, Anastazja, Matylda i Róża – wylicza pani kierownik.

Wśród imion płci męskiej aż siedmioro chłopców otrzymało imię Jan, pięcioro imię Franciszek. Imiona: Antoni, Aleksander, Leon, Adam, Kuba są trzecimi w rankingu - każde z nich otrzymało po czterech maluszków. Nadal dużą popularnością cieszą się imiona: Filip, Maksymilian, Stanisław - w 2021r. otrzymało je po trzech chłopców.

- Niegdyś bardzo często nadawane imiona tj. Szymon, Michał, Marcel, Paweł występują w statystykach za 2021r. w pojedynczych przypadkach, Aleksander i Jakub w dwóch. Pojawiły się również imiona Czesław i Leszek – nadmienia Kurowska.

Dodajmy, że gmina Sępólno Krajeńskie może pochwalić się jedną parą bliźniąt o imionach Ziemowit i Ignacy.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2021 w Sępólnie Krajeńskim:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sukces Pisany Szminką już po raz 13.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie