Zobacz w galerii laureatów nagrody burmistrza Więcborka Rycerz 2020
Zobacz w galerii laureatów nagrody burmistrza Więcborka Rycerz 2020 Nadesłane
Wiemy już, kto odbierze nagrodę burmistrza Więcborka Rycerz 2020 przyznawaną w dziedzinie sportu i kultury.

Kapituła nagrody Rycerza przyznawanej corocznie przez burmistrza Więcborka podjęła już decyzję o przyznaniu tegorocznych nagród i wyróżnień mieszkańcom gminy, którzy w 2020 roku przysłużyli się sportowi i kulturze.

Rycerza Roku 2020 w dziedzinie sportu otrzyma Mikołaj Paterek, który przed tygodniem został uhonorowany nagrodą Sportowca Roku 2020 Gminy Sępólno. Przypomnijmy, 16-letni Mikołaj mieszka w Więcborku, ale trenuje podnoszenie ciężarów pod okiem ojca Przemysława Paterka, w klubie MLKS Krajna Sępólno. Zajął VII miejsce w Pucharze Świata On-line Juniorów do 17 lat. Został złotym medalistą w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do lat 17, w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików do 15 lat i w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w podnoszeniu ciężarów.

Wyróżnienie w tej samej dziedzinie powędruje do Vanessy Gorgoń, również sztangistki, reprezentującej z kolei Grom Więcbork. W ubiegłym roku Vanessa została srebrną medalistką Mistrzostw Polski U17 w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie.

W dziedzinie kultury Rycerzem zostanie więcborski Chór „Lutnia”, który podczas trasy koncertowej promował Więcbork w kraju w ramach projektu „Ożywienie lokalnej kultury”, realizowanym przez miejscową bibliotekę.

Natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzyma dyrygent tegoż chóru Karol Schmidt, pod batutą którego „Lutnia” wystąpiła z cyklem koncertów.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?