MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nasz Powiat, Nasze Gminy zaprezentował kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego i program wyborczy

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
KWW Nasz Powiat, Nasze Gminy przedstawił kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku.
KWW Nasz Powiat, Nasze Gminy przedstawił kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku. FB Nasz Powiat, Nasze Gminy
21 kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego we wszystkich okręgach wystawi Komitet Wyborczy Wyborców „Nasz Powiat, Nasze Gminy”. Ugrupowanie zaprezentowało swój program wyborczy oparty na sześciu filarach.

Znana jest już pełna lista kandydatów do Rady Powiatu Sępoleńskiego reprezentujących KWW Nasz Powiat, Nasze Gminy. Formacja wystawi reprezentantów w wyborach samorządowych 7 kwietnia we wszystkich trzech okręgach wyborczych. Ich hasło wyborcze brzmi: „Twój głos, Twoja przyszłość”. Jedynkami na listach w poszczególnych okręgach będą: Adam Gumiński, Tomasz Fifielski i Marek Kutzmann.

- Jest to grupa 21 osób, które reprezentują wszystkie gminy w powiecie sępoleńskim. NPNG to komitet, którego nie interesują spory polityczne. To komitet lokalny, który powstał na terenie Krajny w powiecie sępoleńskim – zaznaczył założyciel ugrupowania Tomasz Fifielski.

Kandydaci do Rady Powiatu Sępoleńskiego KWW Nasz Powiat, Nasz Gminy:

Okręg nr 1 - Gmina Sępólno Krajeńskie: Adam Gumiński, Ewa Bazydło, Jacek Cyra, Daria Fabia-Stryszyk, Dorota Kozioł, Monika Mika-Woźnicka, Krystian Murawski, Adrian Murek.

Okręg nr 2 - Gmina Więcbork: Tomasz Fifielski, Ireneusz Balcer, Małgorzata Dropińska, Kacper Sosnowski, Sylwester Trzósło, Monika Winograd, Aleksandra Wiśniewska.

Okręg nr 3 - Gmina Kamień Krajeński i Gmina Sośno: Marek Kutzmann, Marek Kiedrowicz, Bożena Zalewska, Hanna Danielewska, Marek Grabowski, Mariola Narloch.

W Radzie Gminy w Sośnie NPNG wystawi dwóch kandydatów: Kamilę Jabłońską i Marię Pieńkowską. Formacja zamierza zdobyć mandaty także w Radzie Miejskiej w Sępólnie, o czym informowaliśmy przed kilkoma dniami. Kandydatem na burmistrza Sępólna Krajeńskiego jest Marcin Gulka. 7 marca w sępoleńskim CAS, o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie programowe z mieszkańcami kandydatów do RM w Sępólnie. Omówione mają być postulaty programowe i wysłuchane propozycje mieszkańców.

Program wyborczy NPNG w wyborach samorządowych 2024

Ugrupowanie Tomasza Fifielskiego zaprezentowało również zarys programu wyborczego.

- Naszym hasłem programu jest słowo ZROBIMY, które powstało z działów i obszarów, którymi zajmuje się powiat – powiedział radny powiatu Ireneusz Balcer, przedstawiając program.

  • Z – Zdrowie: Wspieranie i koordynowanie Szpitala Powiatowego w Więcborku, w dążeniu do osiągnięcia wymaganych standardów. Stworzenie powiatowego Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy al. 600-lecia w Więcborku, gdzie znajdowałby się PCPR, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, szkoła dla niepełnosprawnych oraz punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W domach pomocy społecznej możliwość realizacji pobytów krótkoterminowych oraz terapii wytchnieniowych.

  • R – Rozwój: Aktualizacja Strategii Rozwoju Powiatu z 2008 roku, zdefiniowanie mocnych i słabych stron powiatu. Wsparcie budowy obwodnic Sępólna, Kamienia i Więcborka, rozwój sieci światłowodowej na terenach wiejskich w celu wyrównania szans i zapobiegania wykluczeniu.

  • O – Oświata: Opracowanie lokalnej strategii oświatowej w szkołach ponadpodstawowych dostosowanej do potrzeb rynku pracy oraz systemu wspomagania szkół. Podejmowanie wspólnych inicjatyw z udziałem przedsiębiorców i instytucji rynku pracy. Uruchomienie klas patronackich, zdobywanie przez uczniów kwalifikacji rynkowych. Wspieranie organizacji pozarządowych w zakresie sportu, kultury, edukacji, turystyki i innych o zakresie powiatowym i ponadpowiatowym.

  • B – Budżet: Ograniczenie zadłużenia powiatu z jednoczesnym inwestowaniem w mienie powiatowe. Zwiększenie w budżecie kwoty dotacji dla stowarzyszeń do 50 000 zł. Zwiększenie dofinansowania do środków ortopedycznych dla osób ze stopniem niepełnosprawności. Rezygnacja z wynajmu pomieszczeń dla instytucji powiatowych – oszczędność w budżecie powiatu.

  • I – Innowacyjność: Wprowadzenie alternatywnych źródeł energii w obiektach należących do powiatu. Promocja miast naszego powiatu jako głównego motoru postępu obszaru tworzenia wiedzy, innowacji, miejsc pracy. Promocja marki wsi i markowych produktów rolnych.

  • MY – Mieszkańcy, nasz powiat, nasze gminy. Stworzenie powiatu obywatelskiego opartego na zwiększeniu efektywności konsultacji społecznych, wspieranie seniorów, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych i pozostałych stowarzyszeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto