Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Sępólnie nie chcą w urzędzie założyć maseczek. Starosta Tadych: - Brak odpowiedzialności

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Coraz częściej do budynku starostwa i Urzędu Miejskiego w Sępólnie wchodzą petenci bez maseczek. Starosta zaznacza, że może zdarzyć się tak, że  nie zostaną obsłużeni
Coraz częściej do budynku starostwa i Urzędu Miejskiego w Sępólnie wchodzą petenci bez maseczek. Starosta zaznacza, że może zdarzyć się tak, że nie zostaną obsłużeni fot. Archiwum
Starosta sępoleński ostrzega mieszkańców, którzy wchodząc do urzędu, nie zakładają na nos i usta maski. - Gros osób lekceważy zasady sanitarne. Może zdarzyć się tak, że nie zostaną obsłużeni – mówi Jarosław Tadych.

Zobacz wideo: Szczepionkę na COVID-19 dostaniemy w pracy? Są nowe informacje!

Urząd Miejski w Sępólnie, Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy od roku funkcjonują w reżimie sanitarnym, jednak po wprowadzeniu od 20 marca lockdownu - zaostrzonych przepisów w związku z pandemią koronawirusa, wprowadził zmiany w zasadach funkcjonowania w budynku. Nadal jest otwarty, ale ograniczył ilość obsługiwanych mieszkańców. Na piętrze w jednym momencie może przebywać nie więcej niż ośmiu petentów.

Maseczki w starostwie i UM w Sępólnie obowiązkowe

Nie zmieniły się jednak zasady dotyczące obowiązku zakładania maseczki, dezynfekcji rąk i utrzymywania bezpiecznego dystansu między osobami.

- Punkt dezynfekcji rąk oraz badania temperatury ciała został przestawiony w taki sposób, aby każdy wchodzący na teren urzędu przeszedł procedurę badania i odebrał odpowiednią przepustkę. Już nie będzie można przejść na przykład do kasy bez karteczki. Wszyscy muszą przejść kontrolę oraz otrzymać stosowną zgodę na wejście do budynku. Dotyczy to zarówno osób odwiedzających poszczególne referaty, jak i mieszkańców chcących dokonać wpłaty w kasie – mówi burmistrz Waldemar Stupałkowski.

Te zasady są jednak łamane przez interesantów. Zwłaszcza te, które dotyczą zakrywania nosa i ust.
- W dalszym ciągu panie, które pilnują przestrzegania reżimu przy wejściu mówią, że gros osób przychodzi bez maseczki i nie chce jej założyć. To trudna sytuacja i zastanawiamy się, czy po prostu takie osoby przestać obsługiwać – uprzedza starosta Jarosłąw Tadych. - Była taka sytuacja, że pani, która przyszła do wydziału komunikacji nie posłuchała pracownic przy wejściu i nie założyła maski. Wicestarosta przyszedł z maską, a pani odmówiła jej założenia. No jak to mam skomentować? Powiem tylko – brak odpowiedzialności – rozkłada ręce starosta.

Tadych podkreśla, że musi dbać o bezpieczeństwo nie tylko swoich pracowników, ale też pozostałych mieszkańców, załatwiających swoje sprawy w urzędzie. Zaszczepienie nie oznacza zwolnienia z przestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

- Oni też muszą czuć się bezpiecznie. Mamy trudne tygodnie przed sobą, więc bardzo proszę o przestrzeganie zasad – apeluje.

Przypomnijmy, że zmiany dotyczą też organizacji pracy urzędników, którzy nie mogą się przemieszczać pomiędzy biurami. Ograniczone zostały także możliwości osobistego odwiedzania jednostek podległych ratuszowi. Większość spraw urzędowych można załatwić telefoniczne lub on-line. Działa także platforma internetowa ePUAP. Dokumenty w formie papierowej można zostawiać w skrzynce podawczej, która jest umieszczona przy bocznym wejściu do urzędu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto