Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tłumy na Marszu Kapeluszowym Seniorów 2023 w Kamieniu Krajeńskim. Zobacz te barwne stroje i kapelusze - oto zdjęcia!

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tak było na VI Marszu Kapeluszowym Seniorów w Kamieniu Krajeńskim >>>>>
Tak było na VI Marszu Kapeluszowym Seniorów w Kamieniu Krajeńskim >>>>>Sandra Szymańska
Ulicami Kamienia Krajeńskiego przeszedł VI Marsz Kapeluszowy Seniorów. W imprezie organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej im. Św. Anny w Kamieniu oraz Stowarzyszenie „Pomóż sobie , pomagając innym” wzięło udział aż 200 osób z powiatu sępoleńskiego i ościennych gmin.

W czwartek, 7 września, w Kamieniu Krajeńskim, po raz kolejny zorganizowano Marsz Kapeluszowy Seniorów. Z roku na rok coraz więcej uczestników bierze w nim udział. W tegorocznym aż 200 osób z domów i ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, grup teatralnych, emerytów, rencistów, klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku z powiatu sępoleńskiego, nakielskiego, chojnickiego i człuchowskiego z barwnymi nakryciami głowy wzięło udział w jego szóstej edycji.

Zabawa i integracja seniorów

To impreza, która od kilku lat integruje osoby starsze, popularyzuje zdrowy tryb życia i promuje różne aktywności seniorów. Co więcej, uczestnikom towarzyszyły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu.

- Uczestniczę w tej imprezie po raz pierwszy i bardzo mi się podoba. Koleżanki z zespołu Srebrne Nuty mnie zachęciły – mówi pani Renata Lubińska z Jerzmionek.

Z kolei dla pani Marii Swakowskiej z Kamienia, również członkini wokalnego zespołu Srebrne Nuty, nie był to pierwszy raz. Co roku stara się uczestniczyć w spotkaniu pod znakiem kapeluszów.

- Razem nawet w grupie przyozdabialiśmy nasze kapelusze. My swoje, panowie swoje. Uważam, że ta impreza to bardzo fajna akcja. Taka, byśmy my, seniorzy, mogli się spotkać w swoim gronie. To nas motywuje do wyjścia z domu, przygotowania się. Możemy się razem pośmiać, pośpiewać. Zawsze mi się ta impreza podoba – podkreśla aktywna seniorka.

- Spotykamy się już po raz szósty na tym marszu. To wydarzenie integruje środowisko seniorów i jest dla nich taką pozytywną energią. Mieliśmy wcześniej warsztaty, na których te osoby przyozdabiali kapelusze. Pomagała im terapeutka pracująca z seniorami – mówi Ewa Bazydło, prezeska Stowarzyszenia „Pomóż sobie, pomagając innym”.

Pomysłowe kapelusze, kolorowe stroje

Z roku na rok, nie tylko frekwencja jest większa, ale i pomysłowość seniorów. Na czwartkowym wydarzeniu były tradycyjne nakrycia głowy przyozdobione kwiatami, piórami, kokardami, darami lasu, które odzwierciadlają na przykład pasje seniorów, jak choćby grzybobranie. Kapelusze współgrały z całą stylizacją, bo dopełniały je kolorowe stroje. W tym roku widzieliśmy indiańskie pióropusze, prezenty, ptactwo, był nawet pewien szlachcic, smerfetka, Czerwony Kapturek i czarodziej!

Wśród gości byli również: posłanka Iwona Kozłowska, sekretarz powiatu sępoleńskiego Anna Deja-Dobrowolska, przewodniczący rady powiatu Marek Chart i burmistrz Kamienia Wojciech Głomski. Bezpieczeństwa podczas przemarszu pilnowali miejscowi policjanci.

Przed wymarszem obowiązkowa była rozgrzewka. Poprowadził ją Łukasz Cieślak. Barwny korowód seniorów wyruszył sprzed stadionu miejskiego i przeszedł na plac DPS-u na ul. Podgórnej. Tam odbyła się prezentacja projektu "W kapeluszu przez świat", loteria dla wszystkich uczestników oraz integracja przy wspólnym posiłku. Biesiadnikom przygrywała Kapela Znad Mochla.

Zobacz zdjęcia z VI Marszu Kapeluszowego Seniorów w Kamieniu:

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto