Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 500 zgłoszeń od mieszkańców powiatu sępoleńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 2021 w powiecie sępoleńskim z podziałem zgłoszeń na terenach miejskich i wiejskich
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 2021 w powiecie sępoleńskim z podziałem zgłoszeń na terenach miejskich i wiejskich KPP Sępólno
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim podsumowali ilość zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2021 roku użytkownicy tej aplikacji skorzystali z narzędzia 501 razy i nanieśli informacje o zagrożeniach na terenie powiatu sępoleńskiego. Najwięcej dotyczyło ruchu drogowego.

Sępoleńska policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu sępoleńskiego w 2021 roku. Mieszkańcy powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 500 razy. Mundurowi potwierdzili 368 sygnałów zgłoszonych przez internautów, czyli 73,5 procent wszystkich zgłoszeń. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu sępoleńskiego w 2021 roku związane były z:

  • przekraczaniem dozwolonej prędkości - 359 zgłoszeń,
  • nieprawidłowym parkowaniem - 39 zgłoszeń,
  • nielegalnymi rajdami samochodowymi – 23
  • niewłaściwą infrastrukturą drogową - 20 zgłoszeń,
  • aktami wandalizmu - 15 zgłoszeń,
  • grupowaniem się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 12 zgłoszeń,
  • wałęsaniem się bezpańskich psów – 12 zgłoszeń,
  • spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym - 9 zgłoszeń,
  • złą organizacja ruchu – 5 zgłoszeń,
  • używaniem środków odurzających – 4 zgłoszenia

- Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa było weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na mapie, a dzielnicowi, tworząc plany działań priorytetowych, eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Pomocną funkcją w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość wprowadzenia krótkiego opisu, gdyż nie zawsze mundurowi mogą stwierdzić. o co chodzi w danym zgłoszeniu – wyjaśnia asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP w Sepólnie.

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń?

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie trzeba zakładać żadnego konta, podawać swoich danych, czy numeru telefonu.

- Pamiętajmy, że warunkiem wpisania zagrożenia jest dokładne określenie miejsca. Takie określenie pomaga w potwierdzaniu zgłoszeń. Każde zgłoszenie jest drukowane przez koordynatorów, a informacje o zagrożeniu podawane patrolom pełniącym służbę na terenie naszego powiatu – dodaje policjantka.

Przypomina też, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa, ponieważ informacje przekazywane przez mieszkańców przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców danego regionu.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto