Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie tworzy podcasty o kulturze słuchania muzyki kiedyś i dziś. Pierwszy odcinek już jest - posłuchaj!

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Michał Pick z tatą Bernardem w podcaście "Muzyczna rzeka pokoleń"
Michał Pick z tatą Bernardem w podcaście "Muzyczna rzeka pokoleń" nadesłane - CKiS
„Muzyczna rzeka pokoleń” – to cykl podcastów na temat kultury słuchania muzyki kiedyś i dziś. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie stworzyło już pierwszy odcinek, a bohaterami kolejnych mają być sami mieszkańcy. Wystarczy mieć coś ciekawego do powiedzenia i się zgłosić.

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprezentowało pierwszy odcinek podcastu „Muzyczna rzeka pokoleń”. To rozmowa prowadzącego, znanego mieszkańcom Michała Picka - przedstawiciela młodego pokolenia, u którego muzykę słuchało się w rodzinnym domu zawsze i jego taty, Bernarda. Pierwszy odcinek ma zainicjować cały cykl podcastów - międzypokoleniowych rozmów na temat muzyki z mieszkańcami gminy.

- To opowieść o tym, jak muzyką nasiąkamy od najmłodszych lat i jak ważną rolę w naszym życiu potrafią pełnić pierwsze muzyczne doświadczenia, niejednokrotnie inspirowane przez rodziców lub rodzeństwo. To także opowieść o pasji oraz miłości do muzyki, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W historii tej Tadeusz Nalepa współwystępuje z Metalliką i zespołem The Shadows. To dowód na to, że muzyka nie zna granic i potrafi poruszać nas tak samo bez względu na różnicę wieku – opowiada Michał.

Cykl podcastów „Muzyczna rzeka pokoleń” z mieszkańcami

Od września placówka zamierza realizować kolejne odcinki i zaprosić do nich mieszkańców gminy Sępólno. W podcastach prowadzący z rozmówcami będzie badać, ile prawdy jest w powiedzeniach, że muzyka „łagodzi obyczaje” i „łączy pokolenia”. Udział może wziąć młodzież wraz z rodzicami, dziadkami lub przyjaciółmi w różnym wieku.

Ideą podcastu jest zderzenie perspektyw bliskich sobie osób w różnym wieku: Jak w rodzinnym domu słucha się muzyki, jaka to muzyka, czy dzieci przejęły upodobania od swoich rodziców, a może wręcz przeciwnie, ich gusta bardzo się różnią. Czego słuchali kiedyś, a czego słuchają dzisiaj rodzice, rodzeństwo.

- Naszym celem jest nagranie kilku odcinków, których bohaterami będą muzyczne opowieści mieszkańców. Do rozmów zapraszamy pary bądź większe grupy. Podstawowe kryterium jest tylko jedno – między rozmówcami powinna być wyraźna (pokoleniowa) różnica wieku. Stąd sugestia by byli to Wasi rodzice, rodzeństwo, wujostwo lub dziadkowie. Choć równie dobrze można zgłosić się z przyjaciółmi w różnym wieku – zachęca CKiS.

Zainteresowani udziałem w podcaście Centrum Kultury i Sztuki prosi o wysyłanie zgłoszeń na adres [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na sepolnokrajenskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto