Gwiazda Sypniewo przegrała w meczu na szczycie B-klasy, GLZS Sadki nowym liderem

Piotr Pubanz
Piłkarze Gwiazdy oddali fotel lidera rywalowi z Sadek
Piłkarze Gwiazdy oddali fotel lidera rywalowi z Sadek Piotr Pubanz
Meczem 7. rundy spotkań bydgoskiej B-klasy była potyczka w Sadkach, pomiędzy wiceliderem GLZS a liderem Gwiazdą Sypniewo. Spotkanie było zacięte, momentami nazbyt ostre i zakończyło się wygraną 2:1 gospodarzy, a wynik został ustalony już do przerwy

Wideo. Czy grzyby są zdrowe?

Sypniewianie mogą mówić o niesłychanym pechu, bo piłka po ich strzałach trzykrotnie lądowała na poprzeczce, raz na słupku. Przegrana spowodowała, że to właśnie rywal Gwiazdy zasiadł w fotelu lidera B-klasy.

Pewnie swoje spotkanie z LKS Kęsowo rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze z Wałdowa. Trzecia siła ligi ograła rywala 5:0, a hat trickiem popisał się Sebastian Obara.

Nie zwalniają tempa „Fuksiarze” z Wielowicza, którzy po słabym początku sezonu złapali wiatr w żagle i wygrywają teraz mecz za meczem. W niedzielę rozbili 5:1 Myśliwca Gostycyn, a po dwa gole strzelili Bartosz Kuligowski i Damian Nawrocki. Fuks jest czwarty w tabeli i ma tyle samo punktów co wyprzedzające go Wałdowo.

Kolejny raz nie popisał się nasz jedynak w grupie 2 B-klasy. Victoria Śliwice pojechała na mecz z Gwiazdą Bukowiec i przegrała z niżej notowanym rywalem 2:6. Do przerwy było jeszcze całkiem przyzwoicie bo do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1. Druga połowa to już popis gospodarzy, którzy szybko strzelili pięć goli.

Wyniki 7. kolejki

Grupa 1LZS Wałdowo - LKS Kęsowo 5:0 (Sebastian Obara 3, Dawid Chylewski, Kamil Twardy), Krajna II Sępólno - Olimpia Wtelno 3:0 (Bartłomiej Wojtasik 2, Antoni Seydak), GLZS Sadki - Gwiazda Sypniewo 2:1 (Kacper Loręcki, Andrzej Moskwa – Patryk Koniec), Fuks Wielowicz - Myśliwiec Gostycyn 5:1 (Bartosz Kuligowski 2, Damian Nawrocki 2, Patryk Kobylski – Jakub Kotlęga), Gryf Piaseczno/Skarpa - TKP Tuchola 3:4, Sokół Nowy Dwór - Łokietek Wierzchucin Królewski 2:2.
12. Myśliwiec Gostycyn 7 3 8-20

Grupa 2Gwiazda Bukowiec - Victoria Śliwice 6:2 (Patryk Kolano, Jakub Simionkowski, Michał Glazik, Szymon Jaworski, Bartosz Ziuziakowski, Jakub Śmieszek - Filip Zabrocki, Dominik Sumiński), Pomorzanin II Serock - Tor Laskowice Pomorskie 1:3, Strażak Przechowo (Świecie) - Czarni Lniano 2:0, Victoria II Niemcz - Tęcza Wiąg 0:3, Zryw Wielki Lubień - Ułani Dragacz 6:0, Wisła Nowe - Grom II Osie 4:0.

1. Wisła Nowe 7 18 21-8
2. Zryw Wielki Lubień 7 16 23-13
3. Tęcza Wiąg 7 15 28-7
4. Pomorzanin II Serock 7 12 12-10
5. Strażak Przechowo 7 12 13-13
6. Grom II Osie 7 10 13-15
7. Ułani Dragacz 7 10 12-17
8. Gwiazda Bukowiec 7 8 21-15