Sępólno Krajeńskie. 6. kolejka ligi okręgowej. Wicelider z Koronowa pokazał moc na boisku w Sępólnie, Krajna ponownie zawiodła

Piotr Pubanz
Grający trener Krajny Sępólno Bartosz Burkiewicz (na biało) nie będzie z pewnością miło wspominał potyczki z Victorią Koronowo. Piotr Pubanz
W szóstej kolejce ligi okręgowej sępoleńska Krajna nie sprostała na własnym boisku beniaminkowi Victorii Koronowo. Goście swą wyższość udokumentowali w drugiej połowie strzelając obie bramki.

Pierwsza połowa była wyrównana, a na boisku więcej było męskiej walki niż piłkarskiej finezji. Obie ekipy mogły co prawda pokusić się o strzelenie gola, ale stuprocentowych okazji nikt nie potrafił sobie stworzyć. Do szatni na przerwę piłkarze schodzili więc przy wyniku 0:0.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla miejscowych. Już w 52. min. Damian Stasikowski pięknym uderzeniem z 14 metrów dał prowadzenie gościom. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, ale odbiła się tuż za linią bramkową, więc sędzia spotkania bez wahania wskazał na środek boiska. Szybko zdobyty w drugiej połowie gol ułatwił grę przyjezdnym. Krajanie zmuszeni byli zagrać ofensywniej, a goście korzystali z możliwości przeprowadzania kontr. Po jednej z nich Patryk Zieliński wykorzystał niezdecydowanie obrońców Krajny i będąc sam na sam z Mateuszem Szafrańskim posłał piłkę po ziemi do siatki.

Krajanie próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania i powinni to uczynić w 72. min. W polu karnym faulowany był Artur Dądela, a zazwyczaj pewny egzekutor „jedenastek” w zespole gospodarzy Bartosz Burkiewicz, tym razem posłał piłkę nad poprzeczką.Przestrzelony karny podciął skrzydła krajanom, którzy do końca spotkania nie potrafili poważniej zagrozić bramce gości.

Smuci kolejna porażka na własnym boisku, tym bardziej że poniesiona została z beniaminkiem „okręgówki”. Teraz podopiecznych Bartosza Burkiewicza czeka niezwykle trudny wyjazd do lidera Startu Warlubie.

Krajna Sępólno - Victoria Koronowo 0:2 (0:0)

Bramki: Damian Stasikowski (52), Patryk Zieliński(60).
Krajna: Szafrański, Hernik, Grajczyk, Pędowski, Zychski, Kozina, Mosek K., Burkiewicz, Fierek, Adamski, Kęsik. Na zmiany: Hermann, T. Kaczmarek, M. Kaczmarek, M. Mosek, Dądela.

Pozostałe mecze 6. kolejki

Flisak Złotoria - Mustang Ostaszewo 1:2, Olimpia II Grudziądz - Polonia Bydgoszcz 2:4, Pomorzanin Serock - Unia Wąbrzeźno 7:0, Promień Kowalewo Pomorskie - Unia Solec Kujawski 1:7, Cyklon Kończewice - Wojownik Wabcz 0:5, Victoria Czernikowo - Radzynianka Radzyń Chełmiński 4:4, Sokół Radomin - Start Warlubie 0:0, Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Elana II Toruń odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.

1. Start Warlubie 6 16 16-3
2. Victoria Koronowo 6 14 14-3
3. Mustang Ostaszewo 6 12 11-10
4. Polonia Bydgoszcz 6 12 15-13
5. Sokół Radomin 6 11 15-6
6. Unia Solec Kujawski 6 11 21-13
7. Wojownik Wabcz 6 10 16-11
8. Unia Wąbrzeźno 6 10 13-13